Bitcoin přidal od své nejnižší ceny minulý rok 120%

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Glassnode: 100 000 unikátních BTC peněženek přesouvá denně BTC • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Kryptotrhy během významného výprodeje utrpěly...

[Večerní souhrn článků] • Nová kryptoměnová burza dnes oznámena • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Přesně před rokem, 15. prosince 2018, měla kryptokomunita velmi těžký den, protože cena Bitcoinu klesla pod 3 200 USD.

ATL v roce 2018

To byla úroveň, která se zdála být součástí historie, jež se už neměla opakovat. Tento pád největší kryptoměny otřásl celým kryptotrhem a došlo ke krveprolití u téměř všech coinů.

Pochyby o zotavení ceny

Dokonce i notoricky známí tzv. bitcoinoví býci, jako je Tom Lee nebo generální ředitel společnosti Galaxy Digital Mike Novogratz, museli po nepřiměřeně vysokých předpovědích skousnout porážku a zkorigovat svá slova. Mezitím přední finanční portál Bloomberg přemýšlel, zda se Bitcoin po tak dramatickém pádu vůbec zotaví.

Bitcoin Price

Vzestupy a pády

Kritici Bitcoinu měli naopak žně, speciálně na Twitteru, někteří předpovídali i konec. Nicméně byli i tací, kdo považovali pokles za slušnou příležitost ke koupi před dalším býčím cyklem.

Ve druhém čtvrtletí Bitcoin odstartoval další monstrózní run, který na konci června nakonec vyhnal cenu BTC nad 13 700 USD.

Roční zisk 120% je stále málo?

Cena Bitcoinu vydržela řadu bolestivých korekcí od dosažení svého ročního vrcholu a aktuálně se posunula zpět na 7 100 USD. Abychom to však uvedli do perspektivy, hlavní kryptoměna stále dosahuje neuvěřitelných 120% zisku meziročně, což je na tradičních trzích neslýchané. Bitcoin doposud překonal akcie, zlato, ropu a téměř všechna ostatní aktiva v roce 2019. Jak však tvrdí investor Alistair Milne, krypto Twitter zůstává „nešťastný“ navzdory letošnímu nárůstu ceny. Vypadá to, že nálada je na bodu mrazu ať je cena BTC kolem 3 000 USD nebo kolem 7 000 USD.

Závěr

Zdá se, že ani pohádkový zisk 120% ročně některým investorům nestačí. Asi je zásadní ještě informace, která se v grafech neobjeví, a to je, kde do trhu vstoupili. Jak je to u vás, jste spokojení s letošním vývojem ceny a ziskem, nebo jste zklamaní? Podělte se v komentářích.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře