Bank of Canada (BoC) uvažuje o vývoji digitální měny, bankovky se stávají zastaralými

0
Canada, Kanada, bank

Kanadská centrální banka, Bank of Canada (BoC), chce zůstat ve hře a využít výhody digitální měny. Proto nyní uvažují o jejím vývoji, což by časem vedlo k úplnému nahrazení fiat peněz, které pomalu zastrarávají.

Bank of Canada uvažuje o digitální měně

Přinášíme vám bližší info k události, která krátce zazněla ve včerejších zprávách. Digitální měna centrální banky by umožnila čelit nové vlně finančních inovací, které přinášejí kryptoměny.

Centrální banka Kanady, Bank of Canada (BoC), chce bojovat proti kryptoměnám v duchu hesla „pokud je nemůžete porazit, připojte se k nim.“ Také by se asi dalo říct, že budou „vytloukat klín klínem.“

Internetová prezentace Bank of Canada s názvem „Peníze centrální banky: Nová generace“ hovoří o výhodách takového kroku. Mezi ně patří lepší kontrola a sdílení osobních údajů s daňovými úřady nebo policií.

BoC podle dostupných informací údajně skutečně vyvíjí svou vlastní digitální měnu, aby bojovala proti „přímé hrozbě“ kryptoměn. Oficiálně to však zatím nepřiznává a hovoří, že uvažuje.

Hrr na ně!

Ve zprávě, která údajně uvádí tucet výhod a pouze jednu nevýhodu, banka říká:

„Abychom zůstali ve hře, musíme inovovat. […] Kryptoměny se mohou stát přímým ohrožením naší schopnosti implementovat měnovou politiku a roli věřitele poslední instance (LOLR).“

Zmíněnou nevýhodou je, že uvažovaná digitální měna „představuje riziko pro stabilní, levné financování (bank) (vkladů).“

R3 Corda

Bank of Canada je také, mj. společně s bankou Raiffeisen, jedním ze zúčastněných subjetů globálního tokenizovaného kolaterálního procesu společnosti R3 – Corda. První test byl přitom úspěšně dokončen. V rámci hostování společnosti Microsoft Azure bylo zapojeno 28 významných organizací.

Zkušební tokeny v hodnotě téměř 18 miliard USD byly vytvořeny a okamžitě přesunuty mezi uzly hostovanými Raiffeisen Bank International, Natixis a „velkou britskou bankou.“ Jedná se o demonstraci použití tokenů v okamžitém vypořádání a správě kolaterálů.

Závěr

Kanadská centrální banka zřejmě vidí v kryptoměnách vážné nebezpečí a ohrožení svého postavení. Vše vystihuje věta: „Abychom zůstali ve hře, musíme inovovat.“ Co si o státních digitálních měnách myslíte vy? Bojíte se omezení soukromí a svobody ve světě absolutní kontroly transakcí? A co Bitcoin, převezme centrálním bankám jejich výsadní postavení a moc, nebo ho porazí státní digitální měny? Dejte nám vědět do komentářů, co si o tom myslíte.

Co číst dále

17.10.19 Technická analýza XRP/BTC – Konsolidace před dalším býčím trhem, nebo předzvěst korekce?

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na