Bank of Canada (BoC) uvažuje o vývoji digitální měny, bankovky se stávají zastaralými

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bloomberg: Bitcoin dosáhne 20 000 USD tento rok • Ripple by mohl brzy nabídnout XRP digitální šeky • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Po prudkém...

[Večerní souhrn článků] • Zoom nebude šifrovat volání, doufá ve spolupráci s FBI • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Kytka
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Kanadská centrální banka, Bank of Canada (BoC), chce zůstat ve hře a využít výhody digitální měny. Proto nyní uvažují o jejím vývoji, což by časem vedlo k úplnému nahrazení fiat peněz, které pomalu zastrarávají.

Bank of Canada uvažuje o digitální měně

Přinášíme vám bližší info k události, která krátce zazněla ve včerejších zprávách. Digitální měna centrální banky by umožnila čelit nové vlně finančních inovací, které přinášejí kryptoměny.

Centrální banka Kanady, Bank of Canada (BoC), chce bojovat proti kryptoměnám v duchu hesla „pokud je nemůžete porazit, připojte se k nim.“ Také by se asi dalo říct, že budou „vytloukat klín klínem.“

Internetová prezentace Bank of Canada s názvem „Peníze centrální banky: Nová generace“ hovoří o výhodách takového kroku. Mezi ně patří lepší kontrola a sdílení osobních údajů s daňovými úřady nebo policií.

BoC podle dostupných informací údajně skutečně vyvíjí svou vlastní digitální měnu, aby bojovala proti „přímé hrozbě“ kryptoměn. Oficiálně to však zatím nepřiznává a hovoří, že uvažuje.

Hrr na ně!

Ve zprávě, která údajně uvádí tucet výhod a pouze jednu nevýhodu, banka říká:

„Abychom zůstali ve hře, musíme inovovat. […] Kryptoměny se mohou stát přímým ohrožením naší schopnosti implementovat měnovou politiku a roli věřitele poslední instance (LOLR).“

Zmíněnou nevýhodou je, že uvažovaná digitální měna „představuje riziko pro stabilní, levné financování (bank) (vkladů).“

R3 Corda

Bank of Canada je také, mj. společně s bankou Raiffeisen, jedním ze zúčastněných subjetů globálního tokenizovaného kolaterálního procesu společnosti R3 – Corda. První test byl přitom úspěšně dokončen. V rámci hostování společnosti Microsoft Azure bylo zapojeno 28 významných organizací.

Zkušební tokeny v hodnotě téměř 18 miliard USD byly vytvořeny a okamžitě přesunuty mezi uzly hostovanými Raiffeisen Bank International, Natixis a „velkou britskou bankou.“ Jedná se o demonstraci použití tokenů v okamžitém vypořádání a správě kolaterálů.

Závěr

Kanadská centrální banka zřejmě vidí v kryptoměnách vážné nebezpečí a ohrožení svého postavení. Vše vystihuje věta: „Abychom zůstali ve hře, musíme inovovat.“ Co si o státních digitálních měnách myslíte vy? Bojíte se omezení soukromí a svobody ve světě absolutní kontroly transakcí? A co Bitcoin, převezme centrálním bankám jejich výsadní postavení a moc, nebo ho porazí státní digitální měny? Dejte nám vědět do komentářů, co si o tom myslíte.

Co číst dále

17.10.19 Technická analýza XRP/BTC – Konsolidace před dalším býčím trhem, nebo předzvěst korekce?

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře