Americká FDA zkoumá využití blockchainu v potravinovém průmyslu

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Americká správa potravin a léčiv oznámila, že bude studovat technologii blockchainu, aby v budoucnu mohla lépe pomoci při chytřejším zajištění potravin.

Americká správa potravin a léčiv neboli FDA vydala plán a pilotní studii o bezpečnosti potravin a zdůraznila, že blockchain je životaschopnou možností pro některé z identifikovaných výzev.

Plán vydaný začátkem tohoto týdne rozebírá některé problémy, kterým čelí distribuce potravin po celé zemi a zkoumá, jak by je inteligentní technologie mohly vyřešit:

“Náš svět se vyvíjí zlomovým tempem. S tímto vývojem přicházejí nové technologie, od nových digitálních nástrojů po nové zdroje potravinových přísad. […] Tyto pokroky poskytují nové nástroje a přístupy k řešení otázek bezpečnosti potravin, ale také představují nové problémy, které je třeba zvážit při určování, jak regulovat bezpečnost potravin.“

Mezi zmíněné technologie patří umělá inteligence, internet věcí, senzorové technologie a blockchain. Všechny tyto technologie jsou posuzovány ve vztahu ke čtyřem tématům: sledovatelnost pomocí technologie, prevence a reakce na ohnisko, modernizace maloobchodů a kultura bezpečnosti potravin.

Technologie blockchain je uvedena konkrétně ve vztahu k přijímání „kritických sledovacích událostí a klíčových datových prvků od průmyslových a regulačních partnerů“.

FDA mluví o blockchainu již delší dobu

FDA hovoří o potenciálu blockchainu již po dobu dvou let. V červnu komisař FDA pro potraviny a léky Stephen Hahn a náměstek komisaře pro potravinovou politiku a odezvu Frank Yiannas zaznamenali ničivý dopad, který má COVID-19 na odvětví potravinového dodavatelského řetězce a uvádí, že blockchain je jednou z technologií, které usnadňují sledování produktů v dodavatelském řetězci.

Blockchain již podobně funguje v zemědělství a lodním průmyslu, kde se o zapracování postarala IBM s programem FoodTrust, jenž byl spuštěn ve spolupráci s Walmartem.

Závěr

Blockchain by mohl v potravinovém průmyslu zajistit mnohem větší bezpečí. Světová zdravotnická organizace odhaduje, že ročně způsobí kontaminované jídlo 600 milionů onemocnění a 420 tisíc obětí. Při globálním využití blockchainu by se tomu dalo značně předcházet.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img