4 top Crypto Wallets – Vyberte si svou peněženku

4
6052
crypto wallet

Každý, kdo obchoduje s kryptoměnami, se potýkal s otázkou, kde bezpečně uložit své altcoiny. Hledáte i vy to nejlepší místo k uložení vašich mincí? Zkusíme vám to trošku ulehčit a přinášíme recenzi čtyř nejlepších peněženek.

NAGA WALLET

Pokud jde o kryptopeněženky, je NAGA Wallet nepochybně jednou z nejlepších, hlavně díky své schopnosti drasticky zjednodušit celý proces skladování a obchodování s kryptoměnami.

Peněženka podporuje více než 1200 různých kryptoměn. Podporuje transakce typu crypto-to-email, čímž účinně eliminuje potřebu komplikovaných privátních klíčů. Uživatelé NAGA Wallet jsou schopni odesílat a přijímat kryptoměny jen pomocí registrované e-mailové adresy.

Navíc má jedny z nejnižších poplatků v kryptosvětě. Svým uživatelům dále umožňuje využívat i nulové poplatky za interní transakce.

NAGA WALLET funguje též jako ICO hub, který ulehčuje prodej tokenů a zároveň nabízí informace o cenách tokenů, a to vše v reálném čase. Má zabudovanou směnárnu, jež umožňuje interně konvertovat kryptoměny na pár kliknutí.

Coinbase

Po NAGA WALLET je Coinbase pravděpodobně druhou nejlepší peněženkou, kterou mají kryptoinvestoři k dispozici

Nejsilnější stránkou Coinbase je jednoduché a přehledné rozhraní. Tím se stává dobrou volbou i pro začínající uživatele. Umožňuje i naprostým počítačovým analfabetům si poprvé koupit Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) či Bitcoin Cash (BCH) za fiat měny.

Též se jedná o jednu z nejbezpečnějších Hot Wallet, přičemž finanční prostředky uživatelů v USD jsou v plné výši pojištěné u FDIC. Verifikace je dvoustupňová. Klidný spánek uživatelům dodává i podpora aplikace Google Authenticator a schopnost „Vault“ velkého množství finančních prostředků.

Dalším velkým bonusem je, že si uživatelé mohou převést své finanční prostředky na sesterskou burzu Coinbase –  GDAX, bezplatně. Avšak podporované jsou jen čtyři kryptoměny, což ne všem obchodníkům s kryptoměnami může vyhovovat.

Mohlo by vás zajímat:  Bezpečná, rychlá peněženka – Waves Wallet [NÁVOD]

GreenAddress

GreenAddress je robustní a privátní peněženka, která nabízí rozsáhlý seznam výhod.

Tato peněženka je bezpečně přístupná odkudkoli, včetně veřejných WiFi sítí. Všechny přístupy jsou řízené jednou mnemonickou frází. Transakce jsou okamžité a klíčová data pro importované mince se dají jednoduše ukrýt. Nechybí ani možnost dvou-faktorové autentizace a k pohybu mincí je potřebný podpis GreenAddress. Uživatelé si mohou též nastavit různá omezení transakcí a vytvořit záložní klíče.

Navíc user secrets se nikdy nepřenášejí na servery GreenAddress, ani nejsou uloženy v nezašifrované podobě na zařízeních uživatelů. Služba uchovává jen opravdu nezbytné minimum informací.

GreenAddress je vynikající volbou, pokud vyžadujete zvýšenou ochranu svého soukromí.

MyEtherWallet

Je skutečně skvělá papírová peněženka pro ty, kteří chtějí udržet v bezpečí své vlastní soukromé klíče, aniž by museli utratit velké peníze za drahé hardwarové peněženky.

Uživatelé si mohou vytvořit vlastní peněženku online a opsat a uložit si své privátní klíče. Webové stránky neukládají, ani nepřenášejí žádné soukromé informace.

myetherwalletNevýhodou je ale skutečnost, že použití papírových peněženek vyžaduje více vědomostí, než má v současné době průměrný kryptoinvestor. Z tohoto důvodu se MyEtherWallet nedoporučuje pro naprosté začátečníky.

Mohlo by vás zajímat: MyEtherWallet – peněženka pro Ethereum a ERC-20 tokeny

Závěr:

Ať už si vyberete některou z výše uvedených peněženek, nebo se rozhodnete pro nějakou jinou, dávejte si velký pozor na své privátní klíče, neztraťte je, uložte na bezpečné místo a chraňte je před zneužitím.

Naše nejnovější video:

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Marek Hološka.

Komentujte

4 Komentáře zapnuto "4 top Crypto Wallets – Vyberte si svou peněženku"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Desperados
Host

popravde je velky rozdiel medzi tym, ked citam a pocuvam. Myslim si, ze tieto videa daju uzivatelom daleko viac. Dovod je, ze vsetci citame vela clankov a po nejakom case sme uz otupely. U videa sa kladie doraz na myslienku, intonaciu a doraz. Takze za mna super.

Peppa
Host

A co Exodus peněženka?

PeKy
Host

Sis zatím pouze jen BTC, ale přidanou hodnotu, kterou nabízí Arbolet.net je bezkonkurenční a pro našince (ČJ) nejkomfortnější.

Desperados
Host

na NAGA WALLET sa mi momentalne neda zaregistrovat..