38 ze 100 největších bank integruje, testuje nebo investuje do Ripple – platební technologie

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Nejméně 38 ze 100 největších bank na světě je údajně spojeno s Ripple. Největším klientem je pak pátá největší banka na světě.

38 % Top světových bank spolupracuje s Ripple

Data plynou z průzkumu, který sestavil XRPArcade. Využíval přitom údaje ze zprávy S&P Global Market Intelligence 2019. Odtud je zde použit přehled 100 nejvetších bank na světě podle hodnoty celkových aktiv, kterému dominují 4 čínské komerční banky.

Na pátém místě figuruje Finanční skupina Mitsubishi UFJ z Japonska s celkovými aktivy ve výši přes 2,8 bilionu dolarů. Jedná se o největšího bankovního klienta polečnosti Ripple.

Po Mitsubishi UFJ následuje na 7. místě britská HSBC Holdings PLC, 8. americká Bank of America a na 10. pozici francouzská Crédit Agricole.

Ripple soupeří se Swift

Společnost Ripple, která je zároveň emitentem 3. největší kryptoměny dle tržní kapitalizace – XRP, je aktuálně jedním z největších soupeřů SWIFTu. Vypadá to však, že banky alespoň zatím upřednostňují platformu Ripple, což je něco jiného než samotná kryptoměna XRP.

Z 38 spolupracujících bank spojených s Ripple některé zatím jen testují, nebo investují do systému Ripple. Jiné však již integrují alternativu Swiftu pro mezinárodní přeshraniční platby. Platební prostředek Swift může být nahrazen konkurencí díky svým problémům, jako je vysoká cena a pomalost.

Celkem 18 ze 100 největších světových bank aktivně využívá technologii Ripple, žádná z nich však neintegruje XRP. Jedná se o banky:

  • BNP Paribas
  • Japan Post Bank
  • Banco Santander
  • Royal Bank of Canada
  • HSBC (prostřednictvím Saúdské britské banky)
  • UBS
  • UniCredit
  • Standard Chartered
  • Westpac
  • Montrealská banka
  • DZ Bank (prostřednictvím Reisebank)
  • Sumitomo Mitsui Trust Holdings
  • Kanadská Imperiální obchodní banka
  • Nomura Holdings Inc
  • Itau Unibanco
  • Finanční služby PNC
  • Banco Bradesco SA
  • Skandinaviska Enskilda Banken AB

Závěr

Celkově Ripple říká, že tuto technologii používá více než 300 finančních institucí ve 40 a více zemích, včetně American Express, MoneyGram, Santander a SBI Remit. Otázkou však nadále zůstává, jak moc bude do systému v budoucnosti zapojen XRP a zda ho společnost Ripple po rozprodání svých zásob nenechá lehnout popelem. V komentářích nám určitě zanechte své postřehy a názory na tuto otázku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ric

Ahoj, myslím si, že využití XRP je v centru zájmu společnosti Ripple. Přechod na ODL s využitím XRP, je však tak velká změna, že museli vytvořit přechodný systém podobný SWIFTU, který funguje podobně, avšak je rychlejší. Jejich konečným záměrem je jednoduchý přechod na systém s XRP.😉

Jakub Jedlinský

No kéž by. Připravujeme analýzu využitelnosti a systémového nastavení XRP, včetně SFC modelu. Ozvěte se, kdybyste se chtěli zapojit.

Jaroslav

Pokud chce banka poslat přeshraniční platbu BEZ použití nostro/vostro účtu, tak to v souasne dobe lze pouze pomocí XRP –
prenasi likviditu mezi menami behem preshranicniho prevodu (https://sk.wikipedia.org/wiki/Nostro_%C3%BA%C4%8Det).

Je take potřeba rozlišit mezi různými produkty Ripplu:
xCurrent – nepoužívá XRP (jsou ale zapotrebi nostro / vostro ucty v zahranici), ale vylepšuje stávající systém bank, díky tomu banky mohou začít důvěřovat Ripplu, že jejich systém funguje a pak mohou přejít na xRapid, který využívá XRP a který šetří bankám cca 60% nákladů na převod a který nevyžaduje nostro/vostro účty v zahraničí, na kterých mají banky cca 27 bilionu USD a které by banky díky XRP mohly využít jinak než je nechat znehodnocovat inflací, barevnými revolucemi (Venezuela apod). Sefka MMF nedavno v Davosu rekla ze chteji vyuzit tuto likviditu na stimulaci trhu.

Např. všechny banky v Itálii přejdou od brezna do zari 2020 na R3 Corda, který využívá XRP. To samé se děje v Japonsku apod. Nebo prevody mezi USA a Mexikem pomoci xrp pres Bitso.

spot_img