29.11.21 Technická analýza BTC/USD – záchrana na poslední chvíli? Korekce u konce?

4.9
(7)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) definitivně zakončil další týden a překvapivě došlo k něčemu tak trochu neočekávanému. Ve včerejší video analýze jsem poukázal na to, že týdenní svíce je zatím zcela plná. A během víkendů k výrazným změnám moc nedochází. Včera večer ale přišla na poslední chvíli změna v podobě docela silného odrazu. Díky tomu jsme týdenní svíci nakonec zavřeli v úplně jiné podobě. Mění to situaci hodně?

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Jak bylo řečeno, v závěru neděle došlo k neočekávanému vývoji. V posledních několika hodinách totiž cena vzrostla o zhruba 7 %, což mělo za následek, že týdenní svíce zavřela do podoby Pin baru. Tudíž došlo k tomu, na co jsme tento rok nebyli moc zvyklí. To zároveň i znamená, že týdenní close na regulovaném trhu je úplně jiné. Tudíž je tu mezi těmito trhy dost velký rozpor. Většinou byla close velmi podobná.

BTC

V každém případě bylo zřejmé, že kolem S/R levelu 52 500 USD dojde k silné obraně. Je tu silná supportní konfluence. Leč na základě ještě neuzavřeného týdenního close jsem zastával názor, že Bitcoin půjde hlouběji do supportního pásma. V podstatě jsem počítal s tím, že otestuje 20týdenní klouzavý průměr jako tomu bylo v říjnu.

Navíc na denním a intradenních grafech se moc nezdálo, že by byl Bitcoin schopen se hned odrazit. Jak jsem právě včera ve videu ukazoval, pouze se pokles zpomaloval. To je dobré znamení, ale neimplikuje to okamžitý odraz. Proto jsem si myslel, že ještě tak o 3-4 % půjdeme dolů. Možná bychom otestovali Fibonacciho úroveň návratnosti 61,8 %.

Vzhledem k tomu, že týdenní svíce zavřela v podobě Pin baru, situace se z technicého hlediska mění. V samotném závěru se totiž poptávce povedlo zcela absorbovat nabídku. To je silný býčí signál. Nic není samozřejmě jistého, ale na základě týdenního grafu bychom mohli mít před sebou další vyšší lokální dno.

Indikátory

Křivka týdenního RSI začíná rotovat, což můžeme vnímat kladně. Na MACD se schyluje k bearish crossu. Vlastně je tu podobná situace jako v říjnu, ale nakonec se překřížení křivek podařilo na poslední chvíli zabránit.

Závěrem

Týdenní graf nám říká, že korekce se schyluje ke konci. Zatím bych byl ale opatrný, protože na základě denního grafu se kurz pořád zdržuje v rámci té korekční struktury. Bitcoin proto pořád ještě nepřeskočil. Na to si budeme muset počkat. Nicméně do konce týdne bychom se rozuzlení mohli dočkat. Minimálně víme, že býci se vrací na scénu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

21 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
LHTS
Hodnocení článku :
     

Tak nevim, sleduji nedele priblizne od dubna/kvetna a nedele byvaji dost prekvapive… Jedna nedele v dubnu na Etheru mi privodila HOOODNE velkou ztratu zacatecnika. Dale si myslim, ze v nedeli prodavaji tezari (berte s rezervou, nejsou uplne padli na hlavu, aby prodavali kazdou nedeli 🙂 )

Poslední editace 8 měsíců před přes LHTS
LHTS

Dale bych poznamenal, ze u BTC nelze automaticky extrapolovat budouci vyvoj na zaklade toho minuleho. (viz. „V každém případě bylo zřejmé, že kolem S/R levelu 52 500 USD dojde k silné obraně. Je tu silná supportní konfluence. Leč na základě ještě neuzavřeného týdenního close jsem zastával názor, že Bitcoin půjde hlouběji do supportního pásma. V podstatě jsem počítal s tím, že otestuje 20týdenní klouzavý průměr jako tomu bylo v říjnu“)

Bart

čím dál tím vím mám pocit, že tohle už nemá s reálným obchodováním nic společného. Na trhu se neděje nic, jen sem tam přijde nějaké bezdůvodná/nelogická intervence. Vůbec bych se nedivil, kdyby to dělali burzy samy nebo pár domluvených velkých hráčů, aby se něco dělo. A zbytek trhu holduje a čeká, kam až to za ně vytlačí ti jiní, aby to nakonec stejně neprodali, ať už bude ta výše jakákoli :). Už je to tak trochu komedie 🙂

Lhts

Co to presne znamena realne obchodovani ? Jako neco jako know how zasvecenych,kteri obiraji ostatni? (Hra s nulovým součtem)

Bart

To ani ne, ale řekl jsi to hezky. Budu si to pamatovat.

Já měl na mysli to, že se tu evidentně teď nenakupuje pro zisk, ale pro manipulaci s kurzem. Nic proti tomu, to se může. Ale pokud to převáží nad vším ostatním, tak už je to asi o ničem.

Lhts

Ano máš pravdu to jsem pochopil v květnu když jsem hodně prodělal trh je zatím hodně mladý a v rukách to mají velci hráči. S tim se musi počítat.😉 P.S. Půjde to ted nahoru, zastávka cca 61.000…

Poslední editace 8 měsíců před přes Lhts
VlastaKop

Však to píšu, že květnu předvedli větší binec, a dost lidí to asi z nervy nevydrželo, i podle toho jak se to tehdáá plácalo. Nyní se pohybují furt v určitých mantinelech, takže zatím dobrý!

VlastaKop

Zdá se, že už je mnozí prohlédli 🙂 A to je dobře ne? Nebo možná konec letadla, pokud nepřijde blbej retail ve větším, nebo ho zajímá covid? To co ty svině předvedly v květnu vypadalo lépe!

AjRep

Bezdůvodná/nelogická intervence? To, že ty nevíš důvod, neznamená, že neexistuje. Páteční výprodej byl kvůli expiraci bicoinových opcí. V sobotu bylo volno (židi by řekli šabat 🙂 ) a v neděli večer se konal nákup ve slevě na poslední chvíli před pondělní otvíračkou trhů. Je to prosté, milý Watsone ..

Poslední editace 8 měsíců před přes AjRep
VlastaKop

Aha, tak židi 🙂 Co jiného ? Ale bejvá to tak, ne vánoční výprodej, ale šabat! Jo má to logiku.

LHTS

Pokud to tak dobre vis, tak to bys mel byt v baliku ne? 🙂

AjRep

A proč bych o tom měl vykládat?

LHTS

To samozrejme nemusis, to je kazdeho privatni vec. Taky zde nezverejnuji komplet svoje portfolio, objem prostredku s kterymi obchoduji atd. Jednou jsem uvedl i svuj obrat na Binance za posledni 2 mesice a byla to chyba. Osobne se omezuji na vyroky trefil jsem dno, prodelal jsem….

LHTS

IMHO, trefil jsem dobre dna paru altcoin/ETH, altcoin/BTC, osobne jsem spokojen.

VlastaKop

Prdek bejci, instituce nebo nějaký velryby začaly cenu pumpit 🙂 Pak se možná někteří přidaly.

Libor

Načo je nám taká TA, keď každý tretí deň prichádza ku „prekvapeniam na trhu“ oproti tomu čo ukazuje TA ? Podľa takej TA sa nedá normálne ani otvoriť ani uzavrieť pozíciu, dá sa iba vyjadrovať prekvapenie nad tým, čo „trh“ robí. To, čo vidíte na grafe TA nie je organický trh, ale burzový simulátor trhu s irelevantnou účasťou retailu na tvorbu ceny. Potom samozrejme, že TA indikuje anomálie….teda „blbne“.

VlastaKop

Retail a zkušený obchodníci by si možná skutečně počkali na ty úrovně o kterých psal Jarda, ale jelikož to tak čeká každej, tak tím velci kluci vyjebou.

VlastaKop

A teď je otázka? Utíká nám trh nebo ne? Bitcoin uměl hezky kdysi utíkat, a tím lákal retail, který naskakoval a tím se cena ještě akcelerovala. No ty doby jsou prozatím pryč. Co však zůstalo, že několik velkých hráčů s cenou dál manipuluje. Ale nic to bylo a asi bude, je to prostě krypto, velký zisky aj ztráty. Někdy to je fundament, někdy ne, ale je pravda, že prostě a výstřel BTC po propadu asi zralej byl. Hodil do toho vidle jen Covid, resp. údajně nová nebezpečná varianta, teď to zase vytáhli elegantně zpět. Dow Jones, akcie taky trošku korigoval, ale zdaleka ne o tolik zpět.

Jan

Vysvětlete termín „manipulovat s cenou“. BTC je volný trh, takže podle mně je to projev volného trhu. Prostě se nakupuje a prodává, o žádné manipulaci v tomto smyslu slova nemůže být řeč.

LHTS

Je to zrejme mysleno tak, ze drzitele znacneho mnozstvi BTC (napr. Tesla) mohou trh snadno ovlivnovat, pokud se domluvi (jednaji ve shode). O klasicke manipulaci samozrejme nemuze byt rec.

AjRep

To je taková oblíbená floskule lidí, kteří nedokáží napsat, že tomu nerozuměj.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: