29.11.21 Technická analýza BTC/USD – záchrana na poslední chvíli? Korekce u konce?

4.9
(7)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) definitivně zakončil další týden a překvapivě došlo k něčemu tak trochu neočekávanému. Ve včerejší video analýze jsem poukázal na to, že týdenní svíce je zatím zcela plná. A během víkendů k výrazným změnám moc nedochází. Včera večer ale přišla na poslední chvíli změna v podobě docela silného odrazu. Díky tomu jsme týdenní svíci nakonec zavřeli v úplně jiné podobě. Mění to situaci hodně?

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Jak bylo řečeno, v závěru neděle došlo k neočekávanému vývoji. V posledních několika hodinách totiž cena vzrostla o zhruba 7 %, což mělo za následek, že týdenní svíce zavřela do podoby Pin baru. Tudíž došlo k tomu, na co jsme tento rok nebyli moc zvyklí. To zároveň i znamená, že týdenní close na regulovaném trhu je úplně jiné. Tudíž je tu mezi těmito trhy dost velký rozpor. Většinou byla close velmi podobná.

BTC

V každém případě bylo zřejmé, že kolem S/R levelu 52 500 USD dojde k silné obraně. Je tu silná supportní konfluence. Leč na základě ještě neuzavřeného týdenního close jsem zastával názor, že Bitcoin půjde hlouběji do supportního pásma. V podstatě jsem počítal s tím, že otestuje 20týdenní klouzavý průměr jako tomu bylo v říjnu.

Navíc na denním a intradenních grafech se moc nezdálo, že by byl Bitcoin schopen se hned odrazit. Jak jsem právě včera ve videu ukazoval, pouze se pokles zpomaloval. To je dobré znamení, ale neimplikuje to okamžitý odraz. Proto jsem si myslel, že ještě tak o 3-4 % půjdeme dolů. Možná bychom otestovali Fibonacciho úroveň návratnosti 61,8 %.

Vzhledem k tomu, že týdenní svíce zavřela v podobě Pin baru, situace se z technicého hlediska mění. V samotném závěru se totiž poptávce povedlo zcela absorbovat nabídku. To je silný býčí signál. Nic není samozřejmě jistého, ale na základě týdenního grafu bychom mohli mít před sebou další vyšší lokální dno.

Indikátory

Křivka týdenního RSI začíná rotovat, což můžeme vnímat kladně. Na MACD se schyluje k bearish crossu. Vlastně je tu podobná situace jako v říjnu, ale nakonec se překřížení křivek podařilo na poslední chvíli zabránit.

Závěrem

Týdenní graf nám říká, že korekce se schyluje ke konci. Zatím bych byl ale opatrný, protože na základě denního grafu se kurz pořád zdržuje v rámci té korekční struktury. Bitcoin proto pořád ještě nepřeskočil. Na to si budeme muset počkat. Nicméně do konce týdne bychom se rozuzlení mohli dočkat. Minimálně víme, že býci se vrací na scénu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

21 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: