25.07.20 Technická analýza drahých kovů (zlato a stříbro) – Historický milník pro zlato a stříbro!

3.6
(39)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Tak jsme se trochu dříve dočkali toho, co jsem původně avizoval v předešlých analýzách na drahé kovy. Zlato a stříbro zběsile expanduje, až jsem z toho docela dost překvapený. Ovšem mějte na paměti jednu zásadní věc a to jest, že ty pumpy jsou z podstatné části způsobené díky pákovým pozicím skrze nejrůznější kontrakty – CFD, futures.

Vím, že to zmiňuji docela často, ale opakování je matka moudrosti – v případě, že na finančních trzích bude problém a zažijeme tvrdý pád třeba na akciových indexech, tak to s sebou zpočátku strhne i drahé kovy. Když je na trzích panika, tak se longaři rychle zbavují svých pozic, které považují za rizikové (což CFD a futures skrze páku je).

Já osobně předpokládám, že následující dva roky budou pro tyto dva drahé kovy fenomenální. Nicméně, pokud někdo z vás přemýšlí o investici do zlata a stříbra, tak musíte počítat s tím rizikem, že když se sesype akciový trh, tak to minimálně krátkodobě sejme i i vaše drahé kovy. Ochránit svůj kapitál můžete skrze stop loss příkazy a hlavně tím, že do toho nevložíte úplně všechno najednou a nákupky si jednoduše rozdělíte.

Aktuální situace na 1D TF komodity stříbro (CFD)

Nyní pojďme k té analytické části, kde si rozebereme čerstvý price action na trhu s CFD kontrakty na stříbro. Jak sami můžete vidět, tak tento týden byl pro stříbro naprosto úžasný. Nejenom, že se definitivně podařilo vymanit z té bear struktury, ale dokonce tento trh zaznamenal úspěch, co se týče překonání významné rezistence na S/R levelu 19,475 USD/unce.

Investoři a obchodníci brali průraz této úrovně automaticky jako signál k nákupu, což způsobilo pumpu o téměř 20 %. Takový pohyb za pouhé tři dny je na tomto trhu něco naprosto nevídaného. Během té agresivní expanze kurz prorazil jiné S/R hladiny na 20,158 USD, 21 USD a 22,135 USD. Vlastně to přes tyto levely prošlo jako nůž máslem.

Postup up se zastavil až na rezistenci v úrovni 22,919 USD. Musím podotknout, že téhle cenové relaci bylo stříbro naposledy v říjnu 2013. Je to tedy dle technické stránky věci ohromný posun kupředu. Každopádně, čtvrtek a pátek se o aktuální hranici odporu ještě bojovalo a zatím bez výsledně.

Lze ale kalkulovat s tím, že přijde obrovský hype, díky kterému bude následující týden pumpa pokračovat. Ovšem můj názor je takový, že do paraboly vstoupí pouze gambleři a blázni, co si neuvědomují rizika. Jednoduše řečeno – potřebujeme korekci, aby se trh pročistil.

Indikátory

Když se podíváme na indikátor MACD, tak vidíme, že jsme zrovna v hodnotách, které tu byly naposledy v roce 2013. Stříbro bylo od té doby velmi slabé, takže je to zase moc příjemná změna k lepšímu. Na druhou stranu s tím roste riziko, že dojde ke korektivnímu pohybu. Korektivnímu pohybu, který může dost bolet.

Přirozeně je ale dost prostoru pro nadcházející bull run. Jinak, momentum je díky té předešlé pumpě na vrcholu a zatím bez žádných známek oslabení. Co se týče RSI indikátoru, tak vrchol je na 88 bodech. To už je dost vysoké číslo, takže korekce je na spadnutí. Avšak zatím bez jakékoliv anomálie v podobě divergence.

Aktuální situace na 1D TF komodity zlato (spot)

Zlato se zachovalo velmi technicky, když využilo úroveň 1 794 USD/unce jako jakýsi odrazový můstek. Z předešlé rezistence se tak stala hladina efektivní hladina podpory. Díky růstu z posledních dní se zlato zhodnotilo o cca 6 %. Podařilo se překonat S/R level 1 837 USD/unce naprosto bez sebemenších obtíží.

Rychle se kurz zlata dostal k úrovni historického maxima z roku 2011. Máme tu tedy historický milník, ke kterému tak často nedochází. Za sebe mohu říci, že k breakoutu dojde, ale nemusí to být hned. Nemyslím si sice, že je trh extra přepumpovaný, ale korekce je určitě na místě.

Nesmíme ale zapomínat na ten hype, díky kterému k breakoutu brzy dojít může. Technicky by však mělo větší logiku, když by se o ATH level alespoň krátkodobě bojovalo.

Indikátory

Z historických dat MACD indikátoru mohu konstatovat, že je opravdu na místě očekávat na ATH úrovni zamítnutí s následnou krátkodobou korekcí. Jsme totiž na hodnotách, kde za poslední dekádu docházelo často k překlopení setrvačnosti.

Na RSI indikátoru jsou hodnoty 82,6 bodů. Je to vcelku vysoké číslo, ale zatím nic extrémního. Nicméně v konotaci na MACD indikátor je tu ohromné riziko, že tomu dojde nadcházející týden dech.

Závěr

Na tohle jsem čekal strašně dlouho a vidím v tom obrovskou příležitost, neboť už i na tom stříbru je potvrzený býčí trend. Znovu ale opakuji, že v případě problémů na akciovém trhu, tak ze začátku to s sebou strhne i zlato se stříbrem.

Obchodníci se prostě rizikových kontraktů při panice raději zbaví, což může způsobit mohutný drop. Nezapomínejte tedy na to a kalkulujte s tím. Každopádně, za neměnných podmínek neočekávám, že by bull trend měl selhat.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.6 / 5. Počet hlasujících 39

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
jiří

…za zlato a ze zlata mě udělá zubař nové zuby,…z bankovek můžou být pěkné tapety, protože se nehodí ani k osobní hygieně…

pinďa

Pokud nějaký Jouda investuje do zlata tak jedině čisté zlato má nějakou hodnotu (zlatá cihlička atd. ) mince a podobné nesmysli nikdy v investici ze ziskem neprodáte protože v konečném počtu kupujete několika násobně předražený zlatý šunt kde platíte výrobu ražbu atd. a v konečném počtu kupujete totálně předražený zlatý šunt který při prodeji zpět obchodníkovy od kterého jste to koupil za výkupní cenu neprodáte protože vám ji vezme hodně pod cenou zpět.Na víc ted je cena zlata totálně našponovaná a troufnu si tvrdit ten kdo ted kupuje totálně zapláče ….

spot_img