24.08.19 Technická analýza akcií společnosti Amazon – jak moc klesneme po vylití z uptrendového kanálu?

0
amazon-blockchain

Připravil jsem si pro vás analýzu na další zajímavou společnost. Tentokrát se podíváme na zoubek technologickému gigantu Amazon. Trh s akciemi Amazonu můžeme brát jako ten silnější, protože pohyby hodně kopírovaly velké akciové indexy ve Spojených státech, jako je technologický index Nasdaq. Což znamená, že na podzim minulého roku začal mordor, který skončil začátkem tohoto roku, kdy se několikaměsíční downtrend překlopil do uptrendu.

..Toho uptrendu, jenž trvá doteď. Vzhledem k tomu, že akciové trhy nám poslední měsíc celkově klesají, tak uptrend začíná velmi rychle slábnout a brzy se to zase může překlopit do bear trendu. All time high se vytvořilo v září minulého roku a činí 2 050 USD/akcie. V červenci chybělo velmi málo k tomu, aby byla tahle hranice pokořena, ale nakonec se to nepodařilo.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti Amazon

Analýza Amazon

Přerušení uptrendu v minulém roce

Akcie společnosti Amazon mají za sebou velmi zběsilý bull run, který trval mnoho let. Ty poslední roky dosti gradoval. Jak si můžete všimnout, tak vývoj v grafu se většinu času minulého roku držel v rámci uptrendového kanálu, který měl svůj vrchol v září. Trh následně trochu oslabil, ale brzy se býci pokusili o pokračování zaběhnutého uptrendu. To se, jak vidno, nepovedlo a trhy všeobecně začaly strmě padat. Trh s akciemi této společnosti nebyl žádnou výjimkou.

Trh začal klesat na začátku podzimu, a to za doprovodu velmi vysoké volatility a zvýšených objemů zobchodovaných akcií. Do konce roku akcie Amazonu poklesly o 36 %. Propady se zastavily až na supportu v úrovni okolo 1 330 USD/akcie, kde můžete zpozorovat denní doji svíčku. Býci využili tuto hladinu hodně efektivně a povedlo se jim cenu s velkou akcelerací vypumpovat nad S/R level 1 478 USD/akcie. Trh využil této hladiny i pro další odraz up, díky čemuž se cena vyšplhala za krátký čas nad S/R pásmo 1 620 USD/akcie.

Zase vývoj v uptrendovém kanále

Kurz se poté po několik týdnů pohyboval v blízkosti této úrovně, ale za tu dobu tu byl pokus o průraz skrze další rezistenci, na hranici okolo 1 760 USD/akcie. To medvědi hned zamítli a cena vyklesala k předchozí hranici podpory. Býci využili support znovu pro odraz a růst rychle akceleroval. Tentokrát se rezistenci na 1 760 USD/akcie podařilo překonat bez nějakých obtíží. Kurz následně v tomto levelu zkonslidoval. Netrvalo dlouho a byl tu další pohyb up. Díky tomu se kurz dostal až k úrovni okolo 1 900 USD/akcie.

Trh však v této oblasti přepadla korekce, což mělo za následek zpočátku pomalé oslabení. Na grafu můžete vidět, že se díky korekci zformoval bullish pattern malý klesající klín, který ale evidentně failnul, protože se z něj cena vylila a prorazila support na 1 760 USD/akcie. V zápětí se vývoj ceny radikálně otočil a díky tomuto odrazu víme, že se formoval růstový kanál. Kurz následně velmi zběsile posiloval, a to až do pásma, kde se nacházelo dosavadní all time high. Chybělo tedy velmi málo k vytvoření nového rekordu.

To se ale nepodařilo a další postup byo medvědy zamítnut. Tentokrát kurz po odrazu zase rychle klesal a k pozitivní reakci došlo až na supportu v úrovni 1 760 USD/akcie, kde je zároveň i spodní strana uptrendového kanálu. Býci tuto oblast více jak dva týdny bránili, ale nakonec se kurz z kanálu vylil. Zatím se ale zdá, že hranice podpory nebyla definitivně pokořena, takže je tu stále malá šance na obrat. Vzhledem k tomu, jak moc ale US akciové indexy včera padaly, tak hádám, že propady budou pokračovat a můžeme vyklesat ještě hodně hluboko.

Možné scénáře

Vzhledem k tomu, že se cena vylila ze zakresleného kanálu, tak si myslím, že target bude minimálně 1 620 USD/akcie, kde máme dle mého osobního názoru první silný support, který by měl pokles minimálně pozdržet. Nahoru to za současných okolností moc nevidím a naznačují to i indikátory technické analýzy.

Indikátory

Na RSI indikátoru si můžeme všimnout, že poslední sešup dolů, který začal v polovině minulého měsíce, nebyl zas tak překvapivý. A to proto, že na indikátoru byla medvědí divergence. Díky tomu se křivka indikátoru dostala pod uptrendovou přímku a propad se krátkodobě zastavil až hluboko v přeprodané oblasti. Konkrétně na 22 bodech.

Teď je ale vidět, že se momentum obrací a RSI má dost prostoru, kam padnout. Na objemovém indikátoru OBV můžeme vysledovat, že se křivka nedokázala dostat skrze zaznačenou rezistenci. Na MACD naopak můžeme zpozorovat, že negativní setrvačnost ustoupila a máme čerstvě po bullish crossu.

Díky poslednímu Price action se momentum začalo hned obracet a vypadá to zase na bearish cross, což by potvrdilo pokračující klesání ceny. Křivky Stochastic RSI mají po bearisch crossu, čímž se momentum obrací dolů.

Závěr

Jsem za to, že bude Amazon klesat i nadále, a to především kvůli tomu, že velké akciové indexy spadly i o 3 % za obchodní den, což je srdcervoucí a nevěští to nic moc dobrého. Situaci ale budu sledovat a brzy si pro vás připravím analýzu na jeden z těchto indexů, které jsou to nejrelevantnější, co nám může akciový trh nabídnout.

Co číst dále?

Xendpay je připojena k RippleNet

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře