18.11.19 Technická analýza BSV/USD – Bitcoin SV se ve wedge chystá na finální pohyb!

0
Bitcoin SV, BSV, BCHSV

Vzhledem k tomu, že je situace na trzích teď dost nudná, tak jsem se rozhodl rozšířit trochu repertoár coinů, na které budu dělat technickou analýzu. Včera jsme podívali na to, jak je na tom coin Wanchain a dnes si rozebereme situaci trhu s BSV. Bitcoin SV má svoje letošní minimum z dubna a pak následoval hodně agresivní postup up, který byl v létě sražen.

Mnoho týdnů si tedy kurz držel sestupnou tendenci a poslední minimum máme z konce září na S/R hladině 66.930 USD. Dalo by se tedy říci, že od té doby si trh drží vzestupnou trajektorii, která vyústila v konsolidaci v rámci falling wedge. Jestli čtete moje analýzy pravidelně, tak jistě víte, že v poslední době je tento bullish pattern k vidění na grafech hodně často.

Aktuální situace na 4H TF BSV/USD

analýza BSV

Odraz od supportu a rychle rostoucí momentum

Po větším propadu z konce září se trh dokázal zmátořit až na úrovni 66.930 USD, kde nakupující začali přebírat iniciativu a propad z části vykoupili. Díky tomu se cena vypumpovala až k hranici 81.591 USD, kde následně po několik dní trh konsolidoval. Po krátkou dobu sice docházelo k malým odrazům, ale namonec se vždy kurz zase vrátil k supportu. Změna přišla až v polovině října, kdy setrvačnost konečně začala nabírat na obrátkách. Po pár pokusech se býkům povedlo překonat první rezistenci v úrovni 94.398 USD, což způsobilo zvýšení nákupního tlaku, který dovedl cenu velmi rychle k další rezistenci v cenovém levelu 112.766 USD.

Nicméně, zde došlo k tvrdému zamítnutí, což dovedlo dost rychle cenu zpátky k předchozímu S/R levelu. Naštěstí byl zde propad hned zastaven a následoval brzký doraz up. Momentum okamžitě začalo sílit a byla z toho pumpa, která znamenala během několika dní zisk až 67 %. To bylo samozřejmě méžné jen díky tomu, že kurz překonal rezistence v hladinách 112.766 USD a 138.212 USD. Cena pokračovala v postupu až po hranici odporu v levelu 154.894 USD. Zamítnutí bylo prakticky hned a během pár hodin ztráta asi o 16 %.

Konsolidace v rámci falling wedge

Trh se už znovu o atakování rezistence nepokusil a abych to zkrátil, tak od té doby konzistentně klesáme. Není to ale pokles nějak dramatický a můžete vidět, že v grafu máme falling wedge. Je tu tedy vyšší pravděpodobnost, že trh nabírá síly a brzy přijde větší pohyb nahoru. Při breakoutu by právě trh měl zanedlouho opětovně zaútočit na rezistenci, kde nedávno došlo k zamítnutí. Jenomže, v rámci útvaru je stále ještě dostatek místa, takže si na breakout ještě klidně pár dní počkáme. Je samozřejmě i třeba počítat s tím, že by to nevyšlo a v takovém případě bychom mohli reálně dopadnout až k supportu v úrovni 94.398 USD.

Indikátory

Celkový pohles na RSI je pozitivní, protože za posledních několik týdnů se hodnoty indikátoru nepropadly až do přeprodané části. Díky konsoliaci v rámci patternu máme vytvořený prostor pro případný postup up. Navíc, i v indikátoru máme falling wedge, což je dobré znamení a breakout by měl o to větší význam. Na MACD máme momentum pozitivní, ale zatím to nemá vůbec žádnou sílu. Co se týče Sotchastic RSI, tak zde je setrvačnost negativní a nejspíše bude i několik dní ještě trvat.

Závěr

Naprosto celý altcoinový trh vyčkává a z toho důvodu se dá usuzovat, že až dojde k tomu finálnímu pohybu, tak to bude hodně velké. Když se podíváme konkrétně na BSV, tak je jasné, že se trh v rámci wedge chystá na další pohyb vyššího významu. Od toho taky tyto patterny jsou, neboť si v nich trh tzv. odpočine a pro nás jako analytiky je to vizuální projekce této přípravy. Snad už tedy nebude trvat déle jak několik dní, než se něco konečně stane. Je to totiž už ubíjející nuda a to evokuje v lidech méně pozornosti a když se pak něco konečně stane, tak to zvyšuje riziko chybovosti.

Co číst dále?

17.11.19 Technická analýza Wanchain/USD – Wanchain si po odrazu ode dna drží růstovou trajektorii!

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře