18.09.19 Technická analýza akcií společnosti Apple – Býci atakují hladinu ATH, bude bull run?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Zoom nebude šifrovat volání, doufá ve spolupráci s FBI • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin spadl pod 9 500 USD • Nasdaq, Microsoft, IBM a další tech giganti se spojují v InterWork Alianci • a...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Nedávná volatilita...
Jaroslav Jarolím
Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V současnosti jsem v posledním ročníku (těsně před SZZ) magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nejsou finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci po dokončení svých studií raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Čas letí a od poslední analýzy na akcie společnosti Apple uběhl už měsíc. Moje slova z minule se tedy potvrdila, neboť jsem neviděl důvod pro to, aby růstová tendence na tomto trhu obrátila. A tak se i stalo, neboť setrvačnost up byla i nadále dostatečně silná k tomu, aby cenu vytáhla až ke klíčové rezistenci, kde je i all time high. Tahle klíčová rezistence se nachází kolem hladiny 230 USD/akcie a býci už stihli tohle pásmo atakovat. To se sice nepovedlo, ale nedá se moc očekávat, že by to vyšlo na poprvé. Stále tu tedy šance je. Ještě bych rád na úvod zmínil, že za ten jeden měsíc vzrostla hodnota akcií Apple o 10 %, což je moc pěkné číslo.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti Apple

analýza apple

Býci stále vítězí

Při zpracování minulé analýzy byla aktuální cena 206.5 USD/akcie, což znamená, že trh seděl na S/R levelu 205.89 USD/akcie. Kurz následně pokračoval v růstu k další rezistenci na úrovni 214.51 USD/akcie. Zde byl ale postup rázně zamítnut a následoval pokles až pod předešlou úroveň. K odrazu došlo až od zakreslené čerchované trendovky. Cena poté kolem hranice 205.89 USD/akcie po nějakou dobu konsolidovala a až pak se vydala na sever.

Rising wedge

Pokud sledujete moje analýzy pravidelně, tak jste si asi všimli, že jsou teď na akciových trzích hodně k vidění různé variace patternů ve tvaru klínů. A před sebou máme zrovna zase jeden rising wedge, což je bearish pattern. Nevypadá zrovna učebnicově, ale z obou stran máme dostatek dotyků, abychom ho považovali za relevantní. Na trhu se nám vytváří vyšší vrcholy (HH) s vyššími dny (HL), což osobně považuji za velmi důležité a pozitivní.

Nicméně, medvědí pattern už tak pozitivní není a nasvědčuje to tomu, že v blízké době k průrazu skrze klíčovou rezistenci na 230 USD/akcie nedojde. Samozřejmě, nějaká malá pravděpodobnost tu je a pokud by se tak stalo ve velmi krátkém čase, tak by měl trh otevřené dveře k pokračování býčího trendu. Jestli ale dojde k dalšímu zamítnutí, tak je dost pravděpodobné, že akcie výrazněji oslabí.

Target z patternu

Nechci kreslit čerta na zeď, ale target z tohohle útvaru je skoro až v pásmu okolo 170 USD/akcie. Propad sem by znamenal ztrátu více jak 20 %. Je třeba ale říci, že na cestě dolů máme hned čtyři hranice podpory a potenciální uptrendovou přímku. Potenciální proto, že potřebujeme třetí dotyk s odrazem, který zatím nemáme. To bych ale tentokrát zase předbíhal, protože breakout z rostoucího klínu zatím není na pořadu dne.

Indikátory

Na indikátoru RSI jde vidět, že trh pomalu ale jistě v poslední době sílil. Navíc, zdá se, že ze zakresleného patternu se křivka RSI už dostala a nyní testuje horní hranu útvaru. Je tu tedy vysoká šance na odraz up, což by mohlo pomoci při průrazu skrze klíčovou rezistenci. Pak tu máme MACD a z tohoto indikátoru jde taktéž vidět, že trh nabírá sílu. Momentum je tedy pozitivní a zdá se, že zatím se nechystá oslabit. To se dá taky považovat za pozitivní faktor, který by mohl dopomoct k průrazu skrze hladinu 230 USD/akcie.

Závěr

Brzy se bude určitě rozhodovat nad tím, zda půjdeme nahoru, či dolů. Zdaří se nakonec pokoření klíčové rezistence, nebo dojde k vylití ceny z útvaru, který se nám v grafu narýsoval? To bychom se ještě na podzim měli dovědět, neboť prostoru pro další postup vně útvaru už začíná scházet. Velkou roli v tomhle samozřejmě budou hrát okolnosti, které mají na akciové trhy nesmírný vliv. Jestli se ale povede býkům průraz a dokáží nad touhle hladinou i kurz udržet, tak by akcie Applu mohly zase předvést pěkné kousky.

Co číst dále?

17.09.19 Technická analýza Brent crude oil (Ropa) – Ropa vyskočila nahoru, zdraží i pohonné hmoty?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře