17.10.19 Technická analýza akciového indexu Dow Jones Industrial Average – Na akciových trzích není pořád rozhodnuto

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bloomberg: Bitcoin dosáhne 20 000 USD tento rok • Ripple by mohl brzy nabídnout XRP digitální šeky • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Po prudkém...

[Večerní souhrn článků] • Zoom nebude šifrovat volání, doufá ve spolupráci s FBI • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Jaroslav Jarolím
Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V současnosti jsem v posledním ročníku (těsně před SZZ) magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nejsou finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci po dokončení svých studií raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Od poslední analýzy na Dow Jones nám uběhly více než tři týdny, tak je už na čase se zase podívat, co se na tomhle nejstarším akciovém indexu aktuálně děje. V minulé analýze jsem seznal, že je situace na indexech dost nepřehledná, protože se trhy pořád nejsou schopny rozhodnout pro to, zda se půjde na sever nebo na jih. Říkal jsem si, že už dolů nutně nemusíme. Nicméně, vzhledem k velké nejistotě, která panuje, bylo velmi pravděpodobné, že dojde k dalšímu propadu. To se taky stalo a za doprovodu vysoké volatility, což není nic překvapujícího, neboť velké kolísání kurzu se nás drží už od začátku minulého roku.

Aktuální situace na 1D TF akciového indexu Dow Jones

analýza DJI

Konsolidace a následný pád

Právě při zpracování minulé analýzy na tento index se jeho hodnota pohybovala nad úrovní 26 700 bodů. Následně v této oblasti kurz po několik dní konsolidoval. Po této konsolidaci by naopak dávalo větší smysl, kdyby došlo k pohybu nahoru. Výsledkem této konsolidace ale bylo propálení S/R levelu 26 700 bodů, což vyústilo v ještě větší pád. Stačily dva dny na to, aby hodnota indexu poklesla skoro až o 4 %. A to na tak velký index není málo. Vzhledem k tomu, že se tohle stalo, tak je jasné, že je trh extrémně nestabilní a těžko se dá předvídat budoucí vývoj.

V podstatě to jediné, s čím se dalo počítat, byl pravděpodobný odraz na spodní hraně rostoucího kanálu. Kurz doopravdy u spodní hrany zareagoval a býkům se propad podařilo vcelku rychle vykoupit. Pozitivní momentum nabíralo na síle a stačilo jenom pár dní k tomu, aby se kurz opětovně vyšplhal nad úroveň HIGH SUPPLY. Situace na akciovém trhu je tedy vážně jak na houpačce. Vzhledem k tomu, že momentum up je nastavené, tak očekávám, že se kurz reálně vyšplhá k horní hraně zakresleného channelu. Bohužel, stav na trhu je takový, že se situace zase může dynamicky změnit a brzo můžeme cenu vidět zase pod hranicí HIGH SUPPLY.

Indikátory

U indikátoru RSI je zřetelné, že trh má hromadu prostoru pro to, aby posílil. Další indikátor MACD tomu nasvědčuje, protože máme pár dní po bullish crossu a momentum up se pořád zvedá. Nicméně, křivky Stochastic RSI jsou už v překoupené části indikátoru. To ale zatím nic nemusí znamenat a je vcelku běžné, že se u tohohle indikátoru křivky drží v jedné oblasti i delší dobu.

Závěr

Z akciového trhu je teď jasné, že nervozita opanovává situaci a dokud se to nezmění, tak taková šílená volatilita bude na denním pořádku. A jak víme, tak tyto situace jsou neobchodovatelné a to investory odrazuje. Máme tu ale první vlaštovky naděje v podobě částečné obchodní dohody mezi Čínskou lidovou republikou a Spojenými státy, která může vnést do situace zase trochu klidu. Pokud se nic nepokazí, tak je velmi pravděpodobné, že se hodnota indexu vyšplhá k horní hraně kanálu.

Co číst dále?

15.10.19 Technická analýza XMR/USD – Trh s Monerem je přeprodaný, příjde brzy pohyb up?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře