16.09.19 Technická analýza komodity zlato – Býci pořád vítězí

1
zlato, zlaté, investice, slitky, fraktální,

V minulé analýze na tento drahý kov jste se dozvěděli, že má zlato skvěle našlápnuto a nejspíš to jen tak v dohlednu neskončí. Nicméně, avizoval jsem nějaké to pročištění trhu, které bylo evidentně potřeba. Bylo potřeba, protože trh byl příliš přepumpovaný a v takových situacích je lepší, aby proběhla korekce, která trh vyčistí. Po takové čistce se totiž zase může nahoru. No a taková korekce právě proběhla. Spíš ještě probíhá, protože odraz není ještě tak úplně jistý a situace se může dynamicky změnit každou chvíli. No, to bylo k úvodu vše a teď pojďme na samotnou analýzu.

Aktuální situace na 1D TF komodity zlato

analýza zlato

Zamítnutí a začátek korekce

Když jsem zpracovával minulou analýzu, tak došlo čerstvě k zamítnutí postupu ceny nahoru. Bylo to na úrovní S/R levelu 1 535 USD/unce a projekcí tohoto zamítnutí je svíce s dlouhým knotem a malinkatým tělem. Identifikoval bych tuhle svíci jako gravestone doji, což je bearish candle. No, ale poté se trh ještě vcelku zmátořil a postupovalo se až pod další rezistenci na 1 564 USD/unce. Zde ale už oslabování začalo gradovat a projekcí toho je velká červená svíce, která se dá považovat za velmi přesvědčivé zamítnutí postupu up.

Rising broadening wedge

Broadening wedge nebo taky megafon vídávám v grafech poslední dobou hodně často. Tento pattern je hodně zastoupen i v grafu s akciemi Boeingu. Pattern jsem zakreslil do grafu čerchovaně a jedná se o rising broadening wedge, což je v podstatě bearish útvar. Bearish útvar, ze kterého se cena vylila. V tuhle chvíli jsem právě dost polemizoval, kde by mohlo být dno této korekce. Vzhledem k tomu, jak je trh silný, tak jsem věřil tomu, že uptrendová přímka bude dostatečně silným supportem. Plus je tam i Fibonacciho hladina 0.236, která je taky sama o sobě hranicí podpory.

No, kurz nad supportem 1 479 USD/unce a tedy při dotyku s uptrendovou přímou se odrazil vcelku pěkně. Ale jak jsem zaznačil do grafu, tak se jedná o možné zamítnutí, neboť prodejní tlak zase cenu sestřelil ke trendovce. Projekcí této skutečnosti je právě dlouhý knot svíce, který se táhne skoro od hladiny 1 535 USD/unce. Cena se v podstatě vrátila zpátky k trendovce a nyní se čeká, zda dojde opětovně k odrazu , nebo jestli to medvědi sestřelí pod ní.

Dolů, či nahoru?

Já se osobně držím spíše scénáře, ve kterém půjdeme už teď up. Podstatné je, že k reakci na trendovce došlo. To je signálem, že je pro trh relevantní a nejedná se jen o random křivku v grafu. Navíc, trh předvádí pěkný bull run, tak nevidím důvod, proč by měli mít medvědi sílu to poslat níže. Kdybych se ale mýlil, tak nejbližším silným záchytným bodem je hranice 1 454 USD/unce, kde je i další Fibonacciho hladina 0.382. Už zde by mělo dojít k silné reakci a rozhodně by nemělo být pro medvědy moc lehké tenhle level překonat. Já ale osobně ani nevěřím, že to medvědi dotáhnou až sem.

Nejsilnější úrovní je samozřejmě support 1 360 USD/unce. Je to horní strana velkého trianglu a navíc je tu fibo 0.618, což se dá považovat za nejsilnější Fibonacciho hladinu. Na indikátorech jsme měli medvědí divergence. A to jak na MACD, tak i RSI. Proto byla taky korekce opravdu na spadnutí. Zdá se, že křivka RSI se odrazila od té spodní zakreslené trendovky. Co se týče MACD, tak je momentum hodně negativní. Už jde ale vidět, že trochu slábne.

Závěr

Jsem hodně zvědavý, zda opravdu dojde k odrazu od uptrendové přímky. Jestli se to býkům povede, tak to bude hodně pozitivní price action. Zlato se dostává čím dál více do popředí zájmu a na grafu je to hned vidět. Především velké státy nakupují další zlaté rezervy. S tímto je hodně spojováno Rusko, které za posledních pár let nakoupilo obrovské objemy zlatých rezerv. O Rusku se rádo říká, že jsou to ekonomičtí chudáci. Ale jejich státní dluh je v porovnání se západními zeměmi naprosto směšný a toho uskladněného zlata mívají buď stejně, nebo dokonce i více. Aktuální geopolitická situace (útok na ropná zařízení) také nahrává spíše destabilizaci trhů a tím růstu cen zlata a jiných „zajišťovacích“ komodit, například kryptoměn.

Co číst dále?

15.09.19 Technická analýza akcií společnosti Microsoft – Akcie Microsoftu předvádí pěkný bull run

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Goldman Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Goldman
Host
Goldman

Jsem vklidu, chvilka konsolidace na 1500 neuakodi,vychladnou indikatory a pak hura dalsich 10%+ … Mezitim koruna solidne oslabuje dlouhodobe takze bych rekl ze neni na co cekat s nakupem.. Ikdyz moudri meli nakoupeno uz pod 1400$/oz (1350 a niže).. Nejvic vysmaty je ten kdo nakoupil loni v lete kolem 850kc/g .. Rozhodne HODL a neprodam pod 3-5k$/oz . ta krize by nestala za rec kdybx nove ath do 3-5let nebylo v nasobku toho z 2011,staci se podivat na graf cen, za 15-20let zpet..