15.01.20 Technická analýza BTC/USD – Kurz Bitcoinu překonává jednu rezistenci za druhou!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Tak máme přesně týden od mé poslední analýzy na Bitcoin (BTC). Před tím týdnem jsme měli úspěšný breakout skrze neckline inverzního H&S, což byl jistě důvod k oslavám. Včera trh dokonce dosáhl targetu tohoto patternu, což bylo cca na úrovni 8 850 USD. Co ale čekat dále? Co jsem stihl zpozorovat, tak se zlepšuje sentiment (emoce) na trhu. A někteří analytici se dokonce předhánějí v tom, kdo odhaduje targety ve vyšších cenových hladinách. Pravdou je, že se konečně děje to, na co spousta analytiků čekala.

Se začátkem roku se totiž počítalo s tím, že dojde k oživení. S tím počítal kde kdo a nebylo ani těžké něco takového avizovat. Přecejenom jsme měli půlroční stabilní pokles, trhy začaly být přeprodané a měli jsme příznivý roční close. A trh s Bitcoinem nám dokonce přihrál inverzní strukturu, která bývá docela efektivní. Takže alespoň krátkodobý obrat musel čekat každý, kdo není slepý. Otázkou ale zůstává, jak dlouho nám to vydrží.

Klíčové úrovně

Hraje nám do karet fakt, že máme právě tu reverzní strukturu, o kterou se trh může opřít. Nicméně, pro mě bude důležité sledovat, jak se kurz zachová u předešlých lower high (nižších vrcholů), jenž byly výsledkem předchozích retracementů proti směru půlročního trendu. Což jsou cca hladiny 10 122 USD, 10 790 USD. 11 975 USD a úplný vrchol z minulého roku 12 929 – 14 000 USD. Kdekoliv z těchto úrovní to může jít zase do kytek. Proto je potřeba, aby je trh překonal.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Jak mám ve zvyku, tak zase naváži na svůj poslední příspěvek. Kurz zrovna útočil na úroveň 8 414 USD a zde nám začalo první „velké“ zaváhání. Pokles byl hodně svižný, ale na úrovni 7 785 USD to býci okamžitě obrátili. Právě při těchto korekcích poznáte, jak moc ta, či ona strana zesílila. Fakt, že to býci hned na první supportu tak rychle obrátili, znamená převzetí iniciativy.

Navíc, když se podíváme na velikost nákupního tlaku, tak ten se oproti prosinci zmnohonásobil. Naopak prodejní tlak je slabý a výsledkem je agresivní rostoucí price action. No, po odrazu od supportu byl pro trh trochu problém se dostat zpátky nad hladinu 8 225 USD. Problém vyřešila konsolidaci do podoby býčího praporku, ze kterého cena hodně agresivně pumpla a pokořila předchozí blízký vrchol.

Co můžeme očekávat do konce týdne?

Postup up mohl pokračovat, až se cena dostala k úrovni 8 850 USD, čímž se splnil target z IH&S. Zde je vidět zamítnutí postupu a býci byli nuceni ustoupit k nejbližší úrovni, což je 8 617 USD. Tady hezky vidíme, jak po zamítnutí trh využívá předešlé rezistence jako supporty. Což můžeme považovat za dosti příznivou věc, se kterou lze počítat i nadále. No, pokud se udrží stávající situace, tak bychom do konce týdne měli atakovat pásmo okolo 10 000 USD, což je jednak psychologická hladina, ale zároveň v jejím blizkosti je nižší vrchol (HL) z konce října. To je ale hodně bullish scénář, který nepočítá s žádnou korekcí.

Indikátory

Po dlouhé době se trh opakovaně dostal hluboko do překoupené části indikátoru RSI, což zase považuji za velmi příznivou skutečnost. A to konkrétně k 80 bodům, takže za tu poslední korekci se trh nemusí stydět, protože se tím otevřela zase cesta nahoru. Jak lze vidět, tak se křivka RSI neustále do těchto hodnot tlačí, takže to býci evidentně stále nevzdávají. Medvědi naopak spí. MACD už nám ale může dělat starosti, protože se tu tvoří medvědí divergence. Ta zatím není jistá, protože k bearish crossu ještě nedošlo. Ale pokud k němu dojde a tím se vytvoří nižší vrchol, tak se divergence může uplatnit. Na Stochastic RSI máme momentálně setrvačnost směrem dolů.

Závěr

Já bych byl stále dost opatrný. Sice nám Bitcoin překonává jednu rezistenci za druhou, na což se hezký kouká. Nicméně, sociální sítě začínájí být zase v extázi a podněcuje to i dost analytiků, kteří jsou samozřejmě v longu. Z grafu je sice jasné, že se to dynamicky mění k lepšímu, ale i tak to ještě nevidím na definitivní ukončení toho půlročního poklesu. Alespoň ne do doby, než překonáme alespoň nižší vrchol z konce října.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře