14.12.21 Technická analýza BTC/USD – lokální dno je tady?

5
(12)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) se zase propadl, ale opětovně se kurz zachytil v blízkosti 47 000 USD. Povede se nakonec uvedená hladina ubránit? Jak jsem se nechal slyšet například včera, dovolil bych si tvrdit, že rozuzlení může přijít již tento týden. Federální rezervní banka má totiž zítra rozhodnout o budoucí měnové politice a vzhledem k vysoké inflaci můžeme očekávat, že dají alespoň částečně nohu z plynu.

Kvantitativní uvolňování (Quantitative easing) – jak tento nástroj centrálních bank funguje?

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Jak bylo tedy řečeno, Bitcoin má za sebou další pád. Prakticky celé pondělí šla cena soustavně dolů. Nejednalo se ale o žádný mohutný pád. Bylo to vskutku střídmé a navíc se kurz nikam technicky neposunul. Je ale pravda, že pondělní svíce nevypadá dobře a můžeme u ni sledovat menší objemový spike. Důležité ale je, že denní zavírací cena je na supportu 47 000 USD.

BTC

Právě na této úrovni je i velmi solidní konfluence v podobě cenového supportu, high volume node objemového profilu a Fibonacciho úrovni 78,6 %. Blízko je u původně downtrendová diagonála. Proto je nemalá pravděpodobnost, že máme lokální dno už před sebou. Ta pravděpodobnost je ovšem určitě nižší, než tomu bylo u lokálního dna z konce září.

Reakce kurzu u 42 000 USD byly mnohem lepší. Nyní má kurz pouze tendenci nemít close pod supportem. Tehdy jsme měli na úrovni několik impulsních reakcí, což implikovala skutečnou iniciativu ze strany kupců. Laicky řečeno do trhu naskakovali za market, čímž cenu ihned vypumpovali nad support. Nyní se nic takového moc neděje.

V každém případě moc prostoru na konsolidaci není. Ze shora překáží zakreslená rezistenční trendovka a zespoda je zase support. Do Vánoc by se proto mělo rozhodnout. Já si ovšem myslím, že rozhodnější pohyb přijde zítra nebo pozítří. Nemám ale křišťálovou kouli, takže za to ruku do ohně dát nemohu.

Indikátory

Na indikátoru RSI se nám tvoří býčí divergence, ale nad hraničními 30 body. Divergence mají mnohem větší váhu, když se vytvoří v přeprodaných hodnotách. Čili pod 30 body. Z vývoje křivky RSI je ale zřetelné, že medvědům dochází síla. Z histogramu MACD vyplývá úplně to samé – taktéž je zde býčí divergence.

Závěrem

Z technického hlediska je jasné, že nám Bitcoin kolem 47 000 USD tvoří lokální dno. Respektive je tu jakási snaha. Za normálních okolností by bylo proto rozhodnutí jednoduché, ale vzhledem k tomu, že Fed má zítra rozhodnout, je lepší celý vývoj prvně sledovat a až poté se rozhodnout. Na základě reakce, ať bude jakákoliv, budete moci dělat mnohem informovanější rozhodnutí.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

14 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan

Co to znamená, že jim dochází síla? Jako už jim došly BTC k prodeji nebo jak to lze chápat? Díky.

Tomáš

Už to nechtějí tlačit více dolů. Počkají si raději na zítřejší výsledek fedu, kde to pak bude „opodstatněné“. Tak snad budou mít dost rozumu, aby to nedopadlo jako ve 2017, kdy na tři roky zmrtvili celý trh (vyhnali retail, který jim tu hru platí) a začnou na 40-ti nakupovat ( perfektně budou zase trefovat dip. Aby také ne, když ho sami tvoří).

Bart

Mno nevím, co jiného může ještě nahnat nový retail, než poradny propad. Jít to někam k 15tis, tak tam by snad nakoupil každý:)

E15

No právě a vrazit tolik kapitálu do tak pochybné akce?

Karel

Nekoupil,protoze to by zas vsichni cekali na 10,5,3,pripadne na 0.

Libor

Nenaháňa sa iba retail priamo na obchodných platformách, ale aj nepriamo / kolektívne investovanie do fondov s krypto, Bukeleho projekt a pod./ Inak, retail najviac naskakuje pri korekciách po pumpách / teraz je cca 45 až 55 k pri BTC/. Ak to ide dole príliš, potom už má strach kupovať / myslím tým retail, ktorý traduje, a nie BTC maximalistov – večne veriacich. A potom to pumpnú prudko hore a na korekciách začína retail naskakovať znovu. A takto to ešte bude istý čas šlapať, až sa to nakoniec celé zosype, a už nebudú žiadne pumpy a dumpy, len mŕtvy a málo likvidný skutočný retailový trh.

Fantom

Docela souhlasím. Snad jen s tím koncem tak úplně ne. Pořád budou nějaké pumpy různých shitcoinů. A hlavně se pořádně pročistí trh a bude prostor po skutečně důležité projekty které uspějí. Tyto coiny ztratí 80%+ ale bude to výborná příležitost – budoucí růst.

Tomáš
Hodnocení článku :
     

Potřebují dovču 😂

Tomm

A v kolik je přesně zítra ta schuze našeho času?

Jarin

To poznas na grafu

Mikael613

Znova všetci sa vracajú k Bull ako každý nakupuje hodluje znova je to sam guru s nekonečným rastom len aby si trh nespravil opak toho co caka 90%ludi… Veľký hráči vymydlili retail nvm kde vidia príležitosť rastu na dlhý cas na trhu nikto sa im večne nebude skladať na to aby mali cenu tam kde chcú…aby mohli zas ojebavat ludi.

Vojtech

Ale bude🙂

Vojtech

Mělo by to být v 21hod UTC +2, což doufám je presne našeho času 🙂 Aspoň podle tradingeconomics kalendáře.

Vojtech

Hele já čekám aspoň krátkou pumpu😃 Možná po iniciálním propadu. Podle mě Fed nebude chtít lidi podělat před Vánoci. To si nechají na leden. Teď oznámí max. že snižovat se bude od teď o 30 miliard měsíčně a zvyšovat sazby se budou nejdřív v druhém, spíš na přelom druhého a třetího kvartálu. Už třetí týden nás záměrně pomalu dusí (výroky o tom, že inflace už možná není přechodná, apod.), abychom očekávali spíše horší výsledek jednání, než jak to ve skutečnosti bude. Hrají hlavně o čas a chování trhu ve snaze ochránit co to jde akciovy trh.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: