14.12.19 Technická analýza VET/USD – další zamítnutí vyústilo v korektivní pokles

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Divoký víkend pro kryptotrhy • Winklevoss: Nemít BTC v 2020 bude horší než neinvestovat do Amazonu v 2000 • a další...

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního víkendu v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se po týdnech stagnace...

02.08.20 Bitcoin a Ethereum – Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Na začátku prosince jsme měli analýzu na jeden z coin, který byl takovou pěknou výjimkou, která šla proti trendu trhu. Jednalo se o analýzu na VeChain (VET), který během velmi krátké doby udělal nějakých 180% a celkově tento trh dost ožil a stále to docela žije, protože objemy obchodů nám říkají, že trh je stále v pozornosti obchodníků, investorů a samozřejmě gamblerů.

I přesto, že VeChain byla taková pěkná výjimka, tak se právě minule rozhodovalo o tom, zda se v tom bude pokračovat. Bohužel, přišla další zamítnutí na rezistenci a to vyústilo v korektivní pohyb, který trvá doteď. Když vezmeme aktuální strukturu trhu, tak to stále vypadá dost pozitivně a tento coin se vlastně tváří, že to zkusí brzy znova. Pokud tomu budou i okolnosti přát, tak se tak jistě stane.

Aktuální situace na 4H TF VET/USD

VET

Tak nyní navážeme na poslední analýzu, která byla zrovna v době, kdy měl trh za sebou druhý pokus o překonání rezistence 0.008 USD. Nebylo to ještě zcela jisté, ale bylo vidět, že k nějakému zamítnutí zkrátka došlo. Brzy na to se ale trh pokusil znovu atakovat rezistenci, ale tentokrát bylo zamítnutí ještě rychlejší než předtím. V podstatě se nám díky tomu vytvořilo v grafu triple top, což není nikdy nic příjemného a mohlo by to znamenat konec toho pěkného růstu, kterého jsme mohli být svědky. No, pokles tedy pak pokračoval a je zřetelně vidět, že support v cenovém levelu 0.0057 USD se brání a zatím nechce kurz níže pustit. Další důležitá věc je ta, že v grafu se nám vykresluje takové pseudo falling wedge. Pseudo proto, že je to něco mezi trendovým kanálem a klínem. Zkrátka to není nic učebnicového, ale myslím si, že to můžeme považovat za klesající klín.

Proto bychom mohli tvrdit, že se trh pokusí o breakout a pak bude opětovně atakovat hranici 0.008 USD. Osobně bych to ale viděl tak, že dojde ještě k jednomu propadu skrze aktuální support a ten rozhodující odraz přijde až na úrovni 0.0049 USD. Nasvědčoval by tomu i celkový stav kryptotrhu. Další důležitou věcí je fakt, že objemy obchodů jsou stále dost vysoké a to považujme za pozitivní faktor, protože to znamená, že je VET stále centrem dění. Je třeba i říci, že by se trh měl co nejdříve pokusit o atakování rezistence, protože čím déle to bude trvat, tak tím menší šanci na úspěch to pak bude mít. Je totiž třeba brát v potaz, že u této hladiny máme vlastně tři zamítnutí.

Indikátory

Z indikátoru RSI zjistíme v podstatě jen to, co již víme. Trh si stále drží svoji sílu a je dost pravděpodobné, že se mýlím ohledně toho dalšího propadu. Můžeme totiž vidět, že křivce indikátoru se moc do přeprodané části moc nechce, což značí, že býci stále na odpis nejsou. Bohužel na MACD máme čerstvě po bearish crossu, což nevěští nic moc dobrého a naopak to avizuje, že ještě vyklesáme. U Stochastic RSI jsme v těsné blízkosti přeprodané části indikátoru.

Závěr

VeChain se stále tak trochu tváří, že je z velké míry nezávislý na tom, co se děje ve zbytku kryptotrhu. Nicméně, nemusí to tak vůbec být zítra, či pozítří a proto je i dost pravděpodobné, že při avizovaném poklesu na BTC to smete i VET a vše bude zase dost jiné. I tak můžeme zatím považovat VeChain za takovou první vlaštovku, kterou by se mohly inspirovat další altcoiny. Je ale třeba brát i v potaz možnost, že to bylo uměle vypumpované. I když na úplně čistý pump & dump to teď úplně nevypadá. Každopádně, tento coin budu i nadále sledovat a v průběhu času budete mít z mé strany další analýzu, která vás bude udržovat informované. 

Co číst dále?

13.12.19 Technická analýza BTC/USD – tak bude ještě jeden pokles do konce roku?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře