12.02.20 Technická analýza LTC/USD – Už to začíná být divné

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Regulační úřad v Singapuru schválil licence pro čtyři digitální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět pohořel u ATH hranice • Grayscale nyní spravuje 12,6 mld. USD v kryptoměnách • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Na tomto serveru jsem se naposledy věnoval v rámci mých analýz Litecoinu (LTC) před 12ti dny. Vzhledem k dynamičnosti trhu se situace na něm dosti pohla kupředu. No, mně osobně už tohle přijde dost divné a snažím se za tím hledat nějaké technické opodstatnění. Ano, i na weekly časových rámcích jsou bullish signály, ale ten aktuální průběh mi prostě nepřijde úplně normální. Před dvěma dny trh trochu zaváhal a pro mě to byl signál ke korekci. Variantě, že se to hned odrazí, jsem dával dosti malou šanci.

A vida, trhy zase začaly pumpovat. Bez pročištění to šlo zase nahoru. Aby mi bylo lépe rozumět, tak si musíme říci, že agresivní růst ceny bez průběžného pročištění není pro trh nic dobrého. Může se pak totiž stát, že se to v jednu chvíli prostě sesype a spadne klidně o 30 % dolů během jedné hodiny. Ta situace na kryptotrzích je teď prostě dost nebezpečná, neboť mnohé to teď láká hned naskočit.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

LTC

Jak můžete sami vidět, tak se kurz Litecoinu pořád horečnatě dere do vyšších cenových hladin. Ale už začíná být vidět, že to momentum ztrácí potřebnou šťávu. Na indikátorech jsou i zřejmé prodejní signály a to je jen jeden z mnoha důvodů, proč bych byl teď opravdu opatrný. Dost si i pohrávám s myšlenkou, že ta poslední pumpa by mohl být velmi škaredý bull trap, do kterého dost nešťastníků naskočí. Nic není nafukovací a ani Litecoin ne. Jestli tedy někteří z vás uvažují o tom, že budou nakupovat, tak bych o tom ještě raději dlouho přemýšlel, zda je to aktuálně opravdu tak dobrý nápad.

To jsem ale dost odbočil od technické stránky věci. Co se týče zaznačených S/R levelů, tak je trh vesměs opravdu respektuje a jsou tedy pro nás relevantní. Všimněte si, že po průrazu S/R úrovně ji hned býci využívají pro další odraz. Tohle je hezké sledovat a může to dost pomoci s načasováním. Každopádně, v těchto chvílích kurz naráží na rezistenci 79,13 USD a brzy bychom se měli dozvědět, zda se býkům podaří průraz skrz. Hladina je zároveň vrcholem zářijového retracementu, takže se spíše jedná o silnější úroveň.

Bude ta korekce?

Současný stav je už dost vyšponovaný a to je problém. Je to i dobře znát z otevřených longů na Bitfinexu (BTC), které se zase blíží k hodnotám ATH z prosince. Uvědomme si, že až do toho bude chtít někdo šťouchnout, tak to bude rána jako hrom. Už před těmi dvěma dny jsem si myslel, že je korekce tady, ale nakonec je z toho kulové. Price action jako taková nám tedy v tomto ohledu moc nepomůže.

Indikátory

U indikátoru je to už ale jiná. Na RSI je do očí bijící medvědí divergence a ne zrovna malá. Z tohoto úhlu pohledu je pročištění trhu na spadnutí. Pak tu máme MACD, kde je ta samá situace. A to jak na histogramu, tak na vrcholcích křivek indikátoru. Na Stochastic RSI je akorát poznat, že když jsou křivky up, tak je to pod strmějším sklonem.

Závěr

Jak jsem říkal výše, tak je třeba být dost opatrný. Ten hype je čím dál větší a už zase všichni blbnou, což není dobře. Jakmile do trhu budou naskakovat tzv. weak hands, tak bude stačit opravdu málo a sesype se to jako domeček z karet. Abych byl upřímný, tak já právě chci, aby se to stalo. Chci, aby ten samočistící mechanismus začal pracovat, protože to bude dobrá příležitost pro vstup do trhu.

Je to tedy jen varování pro vás, abyste si dávali pozor, a budu vás varovat i v dalších svých analýzách, protože opakování je matka moudrosti. Jinak, co se týče ještě technické stránky LTC, tak hardcore rezistence je v cenové relaci 84,44 – 92,72 USD. Pokud nedojde ke korekci v současných cenových relacích, tak zde by už opravdu mělo.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře