10.10.19 Technická analýza ETC/USD – Ethereum classic trochu ožilo, bude to ale stačit?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Zoom nebude šifrovat volání, doufá ve spolupráci s FBI • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin spadl pod 9 500 USD • Nasdaq, Microsoft, IBM a další tech giganti se spojují v InterWork Alianci • a...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Nedávná volatilita...
Jaroslav Jarolím
Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V současnosti jsem v posledním ročníku (těsně před SZZ) magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nejsou finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci po dokončení svých studií raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Za poslední týden jsem si pro vás připravil analýzy na EOS, XRP a IOTu. Z těchto tří vyjmenovaných je na tom nejhůře XRP a pro mě osobně je to tedy pěkná mrtvola. Nyní se ale podíváme na Ethereum classic, jenž, stejně jako většina altcoinů, má problémy. Trh s ETC to v poslední době nejvíce schytal při tom posledním výplachu z posledního týdne minulého měsíce.

Ethereum classic od té doby zprvu zkonsolidoval a spíše se očekávlo, že bude v propadech pokračovat. Nicméně, vzhledem k tomu, že Bitcoin včera nastavil směr celého trhu, tak spolu s tím i ETC „trochu“ posílilo. Pojďme se tedy už podívat na samotný graf.

Aktuální situace na 4H TF ETC/USD

analýza ETC

Minulý vývoj

Většina top altocinů do půlky léta pěkně posilovala a už se tu vážně mluvilo o tom, že bear trend definitivně skončil i na altech. Nicméně, na konci června se momentum radikálně obrátilo a od té doby zažíváme pokles, který je samozřejmě korekcemi up přerušován. Jakmile se momentum radikálně obrátilo, tak byl pokles hodně rychlý a tvrdý zároveň. Během několika týdnů cena poklesla až po level 5 USD. Vrchol z léta je 9.84 USD, takže propad byl skoro o 50 %.

Na levelu 5 USD proběhl odraz, ale další vývoj byl spíše stranový. Trh si ale našel na úrovni 5.3 USD silný support a brzy na to začal prudký pohyb up, kdy během jednoho týdne došlo k posílení o více jak 44 %. Pak následovaly hned vedle sebe dva útoky na rezistenci v 7.424 USD, ale oba pokusy byly razantně zamítnuty. Po druhém odrazu tedy následoval výplach, který dovedl cenu až na úroveň 5.862 USD.

Klesající trojúhelník

Od poslední zmíněné úrovne došlo k silnému odrazu, ale býkům se nepovedlo vytvořit vyšší vrchol a začal brzy na to zase pokles. Kurz během následujících dvou týdnů vyklesal zpátky po support 8.862 USD a opětovně proběhl odraz. Tentokrát byl ale velmi slabý a momentum se rychle obrátilo směrem na jih. Vzhledem k tomu, že kurz už neměl moc prostoru v rámci patternu, tak bylo jasné, že brzy dojde k průrazu z jedné stran. Jednalo se o bearish pattern, takže se očekávalo, že půjdeme spíše dolů.

A tak se i stalo, neboť support praskl. To ovšem způsobilo hodně silný pokles, který znamenal ztrátu skoro o 30 %, a to během několika hodin. Trhu se následně podařilo propad trochu vykoupit a kurz zkonsolidoval na S/R levelu 4.443 USD. Cena během následujících dní konsolidovala a jednalo se v pdostatě o stranový pohyb. Díky tomu se vytvořil pokračovací trojúhelník, takže se očekával další propad. Bitcoin ale svým poddaným altocoinům zavelel a k vylití nedošlo.

Breakout z trianglu proběhl skrze horní hranu a díky tomu během pár hodin kurz posílil o více jak 11 %. Postup byl zastaven na úrovni 5.3 USD a momentálně cena konsoliduje kolem hranice 5 USD. Z této konsolidace vyvozuji, že se trh chystá ještě k jedné pumpě up. Nedovoluji si ale tvrdit, že je to začátek delšího pohybu na sever. To bude záležet především na trhu s Bitcoinem. Přecejenom se nám udělalo nové krátkodobé low. Z toho tedy vyvozuji, že půjdeme ještě níže. Nicméně, krátkodobě je trend down. Střednědobě máme hodně slabý uptrend. A dlouzhodobý trend je samozřejmě směrem dolů.

Indikátory

Z indikátoru RSI je jasné, že se trh dokázal velmi rychle dost přepumpovat. Nicméně, po malinké konsolidaci se zase vytvořil prostor pro další růst. Právě proto hádám, že ještě k jedné pumpě brzo dojde. Co se týče MACD, tak momentum up je zatím stále silné. Na indikátoru Stochastic RSI je momentum negativní.

Závěr

Následující vývoj bude hodně zajímavé sledovat, ale zatím se rozhodně nedá říct, jak moc ETC ještě posílí. Tedy, jak už jsem říkal, tak osobně to vidím ještě na jednu pumpu up. Zatím se ale nedá říct, zda bude růst trvat delší dobu, či to je jen zase korekce předchozích propadů. O tom se bude prostě rozhodovat na jiném trhu, a to právě na trhu s BTC.

Co číst dále?

08.10.19 Technická analýza IOTA/USD – vyjde kulaté dno a změní se díky tomu trend?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře