05.12.21 Technická analýza ETH/USD – masivní propad, ale s pěkným vytažením

5
(4)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Ethereum (ETH) taky nebylo samozřejmě ušetřeno posledního velkého pádu. Jak jsem říkal v nedělní video analýze, Bitcoin to to dost tvrdě smetlo a naděje na pokračování v bull trendu jaksi slábnou. Na týdenním grafu Etherea si však ukážeme, že pro tento trh nebyl poslední pád až takový problém. Podstatná část ztrát byla totiž umazána a ta ochota nakupovat byla vcelku silná.

Aktuální situace na 1W ETH/USD

I pro samotné Ethereum byl ten poslední pád hodně hluboký. Během několika bylo umazáno asi 25 %. Nicméně ta obrana ze strany býků byla vcelku značná. Všimněte si, že kurz má dno u S/R levelu 3 360 USD. Velmi blízko od této úrovně je i dle objemového profilu high volume node. Pak se zde ještě nachází 20týdenní klouzavý průměr, což z uvedené hladiny dělá vcelku solidní supportní konfluenci.

ETH

Tudíž není žádným překvapením, že se kurz pěkně odrazil. Za pár hodin se i blíží close celého týdne. A kurz se dokázal bez problémů vrátit zpátky nad S/R level 3 980 USD a setrvává zde. Nakupujícím se proto povedlo vskutku dobře cenu vyhnat zpátky. Leč úplně všechny ztráty se samozřejmě nepodařilo umazat.

Osobně situaci vnímám na Ethereu docela rozpolceně. Na jednu stranu je hrozně bullish, jak byli býci iniciativní. Nicméně faktem je, že už jenom příchod tak silného prodejního tlaku není dobré znamení. My víme, že je Ethereum hrozně silné. Pokud ale půjde Bitcoin dolů, nakonec i Ethereum tvrdě oslabí. Jenom pro představu, Bitcoin je od svého historického maxima asi 29 % dole. Ethereum pouze asi 14 %.

Co se týče podoby týdenní svíce, ta je dost neutrální. Sice byla podstatná část ztrát umazána, ale zároveň bylo dost ztraceno. Obdobné varianty svíček určitě bullish nejsou.

Indikátory

Týdenní RSI definitivně nepřekonalo hraničních 70 bodů. To byla hrozně důležitá hladina, která zafungovalo jako silná rezistence. Ethereum se sice drží, ale ty naděje na bull trend zkrátka výrazně klesly. Na týdenním MACD hrozí bearish cross. Zatím je ale dost času, aby se tomu trh vyhnul.

Závěrem

Ethereum se navzdory silnému prodejnímu tlaku hodně dobře drželo. I zde byl cenový pokles masivní, ale díky následně iniciativě nakupujících se cena vrátila nad jeden z důležitých supportů. Díky uvedenému vypadá poslední propad jako obyčejný korektivní pohyb, který byl akorát hodně dynamický.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: