03.12.21 Technická analýza LTC/USD – zase zpátky u spportní konfluence

5
(4)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Litecoin (LTC) se stále drží blízko našeho supportního pásma, které je kolem 195 USD. Osobně jsem to viděl tak, že byla nemalá šance na dynamickou cenovou expanzi, ale nestalo se. Což je holt dáno tím, že Bitcoin není schopen prorazit. A vlastně celou řadou dalších faktorů, které jsme probrali ve včerejším streamu.

Aktuální situace na 1D LTC/USD

Jak bylo řečeno, Litecoin dokázal velmi slušně ubránit hladinu, která se nachází kolem 195 USD. Byla zde velmi silná supportní konfluence. V podobě S/R levelu, point of control objemového profilu, klouzavé průměry a důležité Fibonacciho hladiny. Low má tudíž podobu Pin baru. Zkrátka přišel solidní signál k odrazu, díky kterému se cena dostala z tvořící se korekční struktury.

LTC

Mimo jiné se uptrendová struktura vyvíjí v rámci zakresleného expanzivního kanálu. A právě spodní hrana je vskutku blízko na otestování. Hned v úterý ale došlo k rychlému zamítnutí. Cena zarotovala a nyní testujeme horní hranici supportního pásma.

Možná dojde jenom k retestu a dalšímu postupu nahoru. Nicméně dost bude záležet právě na trhu s Bitcoinem. Litecoin byl rozhodně připraven k mohutnému odrazu, ale místo toho cenová expanze trvala velmi krátkou dobu a následně byla rychle zadušena. V případě, že cena bude postupovat nahoru, první silná rezistence se nachází kolem 235 USD.

V opačném případě je další pokles problém. Jakmile se cena dostane z toho uptrendového kanálu a zároveň tudíž prorazí supportní konfluenci, technicky se růstový trend zlomí. Pokud by taková situace nastala, je zcela reálné, že otestujeme roční low, které je kolem 110 USD.

Indikátory

Indikátor RSI je pořád v dobré kondici. Křivka se moc pěkně odrazila od trendové diagonály, což je kladný signál. Zatímco dle MACD negativní momentum výrazně oslabilo.

Závěrem

Litecoin je na hraně, protože bez pořádného odrazu hrozí, že se pak časem vrátíme k ročnímu low. Takové price action by znamenalo, že pro Litecoin bull run asi skončil. Bohužel nebyl ani moc dlouhý. Jestli ale supportní konfluence vydrží, je to velmi dobrý signál. Pak je v kurzu ještě jedna růstová vlna a pak se uvidí.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: