02.01.20 Technická analýza ETH/USD – zatím stále bez síly

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Pojďme na druhou analýzu v tomto novém roce, kdy máme konečně po ročním close, a jasné, které mince se můžou těšit z hezkých zisků a které naopak úplně propadly. Právě Ethereum (ETH) patří mezi coiny, které se mohou těšit docela hezkým výsledkem, když je oproti minimu z roku 2018 na tom o 57% lépe. Abych byl ale přesný, tak close roku 2018 bylo na hladině, kde se teď nacházíme.

Pokud bychom to měli hodnotit jenom podle ročního close, tak je na tom Ethereum úplně stejně jako před rokem. Jaké to paradoxy. Co se týče aktuální situace, tak zde to pořád není nic moc a brzy očekávám další pokles. Vím, je to pořád dokola to stejné, ale myslím si, že už snad brzy budeme v úplném závěru toho půlročního poklesu. Jedna věc je jistá a to jest, že vzhledem k nízkým objemům nebude těžké pro býky to pošoupnout up. Obávám se toho, že to bude tak rychlé, že to většina ani z počátku nebude mít šanci chytit.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

ETH

Pojďme tedy navázat na moji poslední analýzu, kdy jsme měli čerstvě po odrazu od hladiny 114,67 USD. Jak můžete vidět, tak jsme se od té doby moc nikam neposunuli a v podstatě se to plácá na jednom místě. Z grafu je vidno, že lokální rezistence kolem cenové úrovně 135 USD drží jako skála a nechce kurz pustit výše. Měli jsme tu již tři pokusy a ani jednou se to nepovedlo. K poslednímu zamítnutí došlo před třemi dny a nyní kurz konsoliduje na úrovni 127,83 USD. No, vzhledem k tomu price action máme před sebou rising wedge, což je teď na více coinech.

Rising wedge

Je jasné, že z toho prostě musíme vycházet, takže postup up je teď víc než nepravděpodobný. Navíc máme dost zamítnutí na lokální rezistenci, což je samo o sobě známka toho, že býci ještě nedokázali převzít iniciativu. Jako kdyby se na něco pořád jen čekalo. Z toho, co lze teď tedy vidět, je pravděpodobnější, že zase klesneme s cenou o něco níže. Target z toho útvaru je na úrovni 114,67 USD, takže by v podstatě došlo k retestu supportu. V závislosti na dalším price action budeme moci vynášet další soudy. Co bych si teď představoval jako nejlepší scénář?

Chtělo by to z grafu jasně vidět, že nějaký support prostě nepustí cenu níže. Nejlépe by to chtělo několik odrazů, které budou podpořeny dostatečnými objemy a mohli bychom to považovat za relevantní signál. Nebo ještě lépe by to chtělo větší reverzní pattern, ale na takový bychom si museli klidně počkat i mnoho týdnů. Jenže takový reverzní pattern by byl výborný základ pro otočku a trh by se o to mohl opřít. No, každopádně teď je směr pořád dolů a dokud se struktura trhu nezmění, tak po každém nádechu bude následovat ponor.

Indikátory

Z RSI je patrné, že je pro trh hranice 70 bodů silnou rezistencí, kterou je těžko překonat. Bohužel, tento nejrelevantnější indikátor jasně říká, že je trh pořád dost slabý a není tu zatím vidět snaha o změnu. A to ani na vyšších časových rámcích. Na MACD je momentum negativní, ale byla tu chvíli snaha to hned zase otočit. Bohužel, nevyšlo to a z toho usuzuji, že se kurz z wedge brzy vylije. Na Stochastic RSI byla malá snaha to pushnout up, ale dlouho to nevydrželo.

Závěr

Mně samotného tohle plácání na místě už dost nebaví, ale my na to bohužel nemáme žádný vliv, tak nám nezbývá nic jiného než čekat, jak se to v tomto měsíci vyvrbí. Abych byl zcela upřímný, tak trochu čekám zradu, neboť je už od poloviny prosince prodejní tlak dost malý a stačilo by tak málo to přebít. Nicméně, nikdo se k tomu evidentně moc nemá a přisuzoval jsem to tomu, že máme konec roku. Jestli ta situace ale přetrvá i do konce ledna, tak se obávám, že je něco dost špatně a jen tak k otočce nedojde.

Co číst dále?

01.01.20 Technická analýza XMR/USD – blíží se příležitost

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře